31.10.2010 LZS Koperniki Morów - LZS Rolnik Lasocice 1-3

Buttony

Aktualności

Kolejne emocje do końca

• autor: piozio93, 2018-05-29 11:22

W kolejnej 23. już kolejce sezonu udaliśmy się do Olszanki na mecz z tamtejszym "Orłem". Wiedzieliśmy że będzie to ciężka przeprawa gdyż Olszanka zajmuje jedną pozycję niżej od nas. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3-4. Opis  w rozwinięciu

Od początku spotkania nasza przewaga była niepodważalna, co chwilę znajdowaliśmy się z piłką w polu karnym gospodarzy. Dominacji jednak nie potrafiliśmy wykorzystać a to za sprawą szczęścia bramkarza Orła, a to za sprawą obijania słupków i poprzeczki. Co się nie udawało przez dłuższy moment udało się dopiero w 43 minucie po bramce samobójczej ( w raporcie sędziego Mariusza Szpaka). Tak więc pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 1-0

Po przerwie nasza przewaga nie ustępowała i po 10 minutach od rozpoczęcia drugiej części wygrywaliśmy   3-0, po dwóch bramkach Mariusza. Następnie gospodarze od 60 do 65 minuty strzelili nam 3 bramki i o tych minutach jak najszybciej musimy zapomnieć. Wynik remisowy 3-3 utrzymał się do ostatniej minuty regulaminowego czasu, kiedy po kilku wcześniejszych próbach najprzytomniej w polu karnym ponownie znalazł się Mariusz i ustalił wynik spotkania na 3-4, dając nam kolejne 3 punkty.

Nie możemy przejść obojętnie odnośnie pracy sędziego zawodów. Decyzje podejmowane przez niego raz co raz wzbudzały kontrowersje z obu stron. Przez większość spotkania można było odnieść wrażenie jakby sędziował inny mecz. Władze związkowe powinny zastanawiać się bardziej nad sensem delegowania "wiekowych sędziów"  gdyż rozjemca spotkania miał ... 67 lat.

Zwycięstwo w tym spotkaniu sprawiło że już niemal na pewno zajmiemy na koniec minimalnie 4 miejsce, z możliwością przeskoczenia na 3 bo tracimy 5 punktów a pozostało 9 do zdobycia.

Po meczu odśpiewaliśmy sto lat  Patrykowi Osysko który w dniu meczu obchodził swoje 18 urodziny. Raz jeszcze życzymy mu wszystkiego dobrego.

Za tydzień w Lasocicach podejmujemy LZS Skorpion II Kopice-Więcmierzyce. Mecz rozpocznie się wyjątkowo w sobotę 02.06.2018 o godzinie 17:00