Buttony

Aktualności

Derby gminne na remis..

• autor: piozio93, 2018-10-15 11:16

W ramach 7 kolejki klasy B rozegraliśmy wyjazdowy mecz z LZS Meteor Jasienica Dolna. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Opis w rozwinięciu

Derbowe spotkanie zapowiadane było przez wielu jako mecz pełen emocji i walki o każdą piłkę. Od początku widać było że obu drużynom bardzo zależało na wygranej. W dużej mierze jednak gra opierała się w środkowej strefie, mało było składnych akcji kończonych celnymi strzałami. Zazwyczaj akcje kończyły się na ok 25 metrze niecelną próbą strzału bądź częściej niedokładnym rozegraniem. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0

W drugiej połowie mecz przyniósł już to na co kibice czekali najbardziej a więc bramki. W 60 minucie spotkania przytomnie w polu karnym gospodarzy znalazł się Robert Ciosmak i pokonał bramkarza wyprowadzając naszą ekipę na prowadzenie. Radość jednak nie trwała długo gdyż zaledwie 4 minuty później zawodnik gospodarzy strzałem z dalekiej odległości pokonał naszego bramkarza, a po kolejnych 4 minutach nasz bramkarz skapitulował po raz drugi, i Meteor wyszedł na prowadzenie 2:1. Walczyliśmy do końca co przyniosło efekt w 86 minucie kiedy rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Kimla. Do końca wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2. Oczywiście w tabeli nadal pozostajemy liderami.

Spotkanie rozegrane było w dobrej atmosferze jak na derby. Zebrało się mnóstwo kibiców miejscowych jak i tych którzy wspierają nas na każdym meczu. Warto wspomnieć że na meczu obecny był Pan Damian Wylężek startujący w wyborach do Rady Powiatu. Zachęcał do oddania głosu na swoją osobę, a po meczu obu drużynom wręczył koszulki piłkarskie, piłki oraz książki promujące powiat nyski..

Kolejne spotkanie rozegramy w Lasocicach 21.10.2018 o godzinie 14:00. Gościć będziemy drużynę GZ LZS Grodków. Zapraszamy serdecznie.